Velký přehled bezdrátových sluchátek a proč je chtít

Hudba po kabelu je před vymřením. Jako první si s myšlenou odstranit kabel mezi sluchátky a zdrojem hudby pohrává i Apple. Až na to přijde, bude na čase vybírat spolehlivá a hlavně perfektně pasující bezdrátová sluchátka, protože tímto směrem se vydají všichni. Dříve, nebo později. Taková sluchátka se nikam nepřipojují, hudbu získávají z telefonu přes bluetooth. Neomezují při pohybu a lze s nimi i telefonovat. Jaký máme dnes výběr? Tady je.

Asi nejširší nabídku bezdrátových sluchátek nabízí LG. U nich totiž není nutná generační obměna každý rok, takže pokud si na nějaký tip zvyknete, můžete je použít i dalším novým telefonem. Rozdíly jsou samozřejmě v ceně a specifikaci. Kromě zvukové kvality je nutné zohledňovat hlavně baterii a její maximální možnosti. Nároční posluchači asi ohrnou nos, ale už i zde existují bezdrátová sluchátka s DAC transmitterem. Že nevíte, o čem řeč? Nevadí. Tato sluchátka jsou produktem pro nejširší spektrum uživatelů, nikoliv pro mizivé půlprocento hudbofilů, kteří jen z podstaty poslouhají FLAC hudbu.

hbs-900 red

V čem je rozdíl?
Především v designu. Zatímco drátová sluchátka při nepoužívání smotám a strčím třeba to kapsy, bezdrátová sluchátka budou neustále viset na krku. Samozřejme podle konstrukčního řešení. Ovšem pokud tedy zůstanou na krku, stává se znich najednou i módní doplněk. Jakýsi obraz mého vkusu. I vzhled telefonu řešíme a podle chuti vybíráme třeba barvu, pokud je na výběr. Totéž platí i zde.

Rozdíl je rovněž v baterii. Obvyklá specifikace neudává v kapacitě, nýbrž v délce výdrže. Posledním faktorem jsou doplňkové, chceme-li prémiové, benefity, za které si připlácíme.

LG Tone(TM) je řadou, která obsahuje několik modelů. V tuto chvíli zohledníme oficiální dostupnost na českém trhu, přestože jiné regiony mohou mít nabídku širší. Rád bych také zdůraznil, že sám používám jeden z níže uvedených modelů Tone. Protože jsem si tento typ vybral účelově, berte některé kometáře jako ryze subjektivní.

 

hbs-600medium01LG Gruve
HBS-600
Jediný model, který nabízí komfortní řešení pro pohodlné nazasení na ušní boltce. LG Gruve nemají „špunty“, kteří fajnoví hudbofilové odmítají. Určitým překvapením díky větší konstrukci je možnost zapojit i tradiční jack-jack kabel. Takže připojení je možné drátově i bezdrátově.


 

hbs-730medium01

LG Tone+
HBS-730
Základní sluchátka, která mají vše důležité. Jejich cenovka spadla po zajímavých tisíc korun, což je cenovka opravdu parádní. Umí posouvat skladbu, posouvat se v písničkách dopředu nebo zpět, mají mikrofon pro telefonování a několik nástavců pro každý typ úšních zvukovodů. Paleta barev je poněkud menší. Pouze černá a bílá.


 

HBS-760medium01LG Tone Pro
HBS-750
Nejpřizpůsobivější sluchátka. Mají magnetické uchycení, velmi slušnou papírovou výdrž deset dní a mnoho barev k výběru. U žen jednoznačně vede červená a bílá. Ve značkovém Brand shopu LG v OC Harfa k prohlédnutí všechny barvy, za což dávám palec nahoru. Cenovka mírně přes 1.200 korun.


 

hbs-800medium01LG Tone Ultra
HBS-800
Aktivní potlačování může vyžadovat jen ten, kdo ví, co požaduje. Při životě v rušném městě s mnoha rušivými faktory okolo (auta, vlak, tramvaje…) se jedná o přidaný benefit. ANC (active noice cancellation) odstraní okolní hluk. Ale pokud jsme se bez ANC obešli i u drátových sluchátek, možná není nutné trvat na ANC. Opět k dispozici pouze bílá a černá barva. Cenovka balancule pod 2.000 korunami.


 

hbs-850medium01LG Tone Active
HBS-850
Jediný model pro sportovce. Jako jediné mají reakční navíjení do těla sluchátek, silikonovou povrchovou úpravu, aby držely za krkem i zvýšeném pocení. Vyrábí se ve fosforujících barvách a sám je vnímám jako nejlepší volbu na běh, na kolo, in-line brusle nebo do fitness center. Cenovka je vzhledem k vyšší odolnosti také vyšší. těsně nad 3.000 korun.


 

hbs-900medium01LG Tone Infinim
HBS-900
LG Tone Infinim vídám poměrně často. LG odhadlo design, který vypadá opravdu luxusně, líbí se mužům i ženám. Cenovka se zastavila na 2.990 korunách. Na výběr má zájemce nekolik barev, například bílou, červenou, stříbrnou, gold a černou. Pravdou zůstává, že navíjení je bezchybné a na reaktivní samonavíjení po stisknutí tlačítek se zvyká velmi rychle. Sluchátka nikde nebimbají a ze sluchátek je vysoce elegantí doplněk ke košili, saku, ale také na tričko. Ověřeno za vás! 🙂


 

gear-circle

Samsung Galaxy Gear Circle
SM-R130
Samsung uchycení sluchátek vyřešil spojením do jakého kruhu. Pokud tedy nechcete poslouchat hudbu, obě sluchátka magneticky spolu spojíte. Proč ne. Cena se pohybuje mírně nad 3.000 korunami.

 

Vybírejme pečlivě, neboť třeba právě už příští rok váš nový smartphone nebude mít konektor pro sluchátka. Tak proč nemít bezdrátové hudební příslušenstív už dnes? Můj favorit pro hudbu na cesty je LG Tone Pro za dostupnou cenu mírně převyšující 1.000 korun. K nejlepším mobilům však patří LG Tone Infinim, které vypadají neuvěřitelně atraktivně v červeno-černém provedení. Magická WALKMAN kombinace barev černá s magmatickou červenou funguje i o deset let později.

Related posts

One thought on “Velký přehled bezdrátových sluchátek a proč je chtít

  1. […] výběr poslechu dvěma cestami. Bezdrátovou technologií (více o bezdrátových sluchátkách zde), nebo drátovým přípojením. přednosti kabelu stále neřekly poslední […]